14 Eylül'de başlayacak olan 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin jürisi belli oldu

1.283 Gösterim
1 Eylül 2020 14:15
14 Eylül'de başlayacak olan 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin jürisi belli oldu

14 – 20 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin jürisi belli oldu. Jüri başkanlığı görevine usta oyuncu Füsun Demirel layık görüldü.


Adana Büyükşehir Belediyesi, 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’ni pandemi kurallarına uygun şekilde 14 – 20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirecek! Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, COVID-19 önlemleri kapsamında festivalde bu yıl şehir dışından konuk ağırlanamayacağını; sinemaseverlerin festival filmlerini online olarak izleyebileceklerini; ayrıca Adana’da pandemi koşulları gözetilerek hazırlanacak bir salonda yarışma filmlerinin gösterimlerinin yapılacağını belirtti. Çalışmalarını hızla sürdüren festivalin Uzun Metraj Film Yarışması jüri üyeleri açıklandı. Jüri başkanlığını oyuncu Füsun Demirel’in üstlendiği festivalin jüri üyeleri Feza Çaldıran, Damla Sönmez, Seren Yüce, Can Atilla, Ayfer Tunç ve Sevin Okyay’dan oluşuyor.

Salgın önlemleri nedeniyle bu yıl Adana Altın Koza Film Festivali’nin içeriği, “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması” ve “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması”yla sınırlandırıldı. Sinemaseverlerin merakla beklediği “Altın Koza Ödülleri”, eylül ayında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. “Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri” ve “Orhan Kemal Emek Ödülleri” ise aynı törende sahiplerine takdim edilecek.

 

Pandemi koşullarını göz önünde bulundurarak çalışmalarını yürüten 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisi de belli oldu. Türk sinemasının en önemli gündemlerinden birini yaratan festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisinde, her biri alanında birbirinden başarılı isimler yer alıyor. Başkanlığını oyuncu Füsun Demirel’in üstlendiği jüride; görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, oyuncu Damla Sönmez, yönetmen Seren Yüce, müzisyen Can Atilla, yazar Ayfer Tunç ve sinema yazarı Sevin Okyay yer alıyor.

 

Festivalle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.