13. Documentarist yıl sonuna ertelendi, festivalin önceden ilan tarihlerinde özel bir seçki ve etkinlikler online olarak seyirciyle buluşacak

1.298 Gösterim
29 Mayıs 2020 15:45
13. Documentarist yıl sonuna ertelendi, festivalin önceden ilan tarihlerinde özel bir seçki ve etkinlikler online olarak seyirciyle buluşacak

13. Documentarist İstanbul Belgesel Günleri pandemi koşulları sebebiyle yıl sonuna ertelendi, festivalin önceden ilan tarihlerinde özel bir seçki ve etkinlikler online olarak seyirciyle buluşacak.


Belgesel sinema üzerine Türkiye'nin en önemli etkinliği konumundaki Documentarist İstanbul Belgesel Günleri, mevcut pandemi koşulları sebebiyle bu yılki edisyonunu yıl sonuna ertelediğini duyurdu. Her yıl haziranın ilk yarısında düzenlenen, bu yıl da 6-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan festival, her ne kadar ertelense de bu tarihler arasında sinemaseverle alternatif bir buluşma gerçekleştirmeye de hazırlanıyor.

 

Documentarist'te daha önce gösterilmiş 10 belgeselin yer aldığı bir seçkinin online olarak seyirciyle buluşacağı Documentarist [home edition]'da, geçmiş yıllarda festivalin konuğu olan usta sinemacı Alan Berliner ile sinema dersi, yönetmenlerle söyleşiler ve çeşitli atölyeler yer alacak. Dijital olarak gerçekleşecek ve detayları yakında açıklanacak olan program için festivalin twitter, instagram ve facebook sayfalarını takipte kalabilirsiniz. Pandemi günlerinde her gün bir belgesel öneren Documentarist'in bu filmlerden oluşan Youtube playlistine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.